نکته 1 : این مقاله تنها نظر شخصی نویسنده آن است و به عنوان تحلیلگری مستقل به اظهار نظر شخصی خود می پردازدو از طرف دولت جمهوری اسلامی ایران هیچ گونه ضمانتی بر پذیرفتن واجرای آن وجود ندارد.

نکته 2 : این مقاله تنها به دلایل لزوم دستیابی کشورهای جهان اسلام به بمب اتم می پردازد و نظر حضرت آیت الله خامنه ای مبنی بر حرمت استفاده از بمب اتم را همچنان صائب می داند.

نکته 3 : از آنجایی که دلایل لزوم دستیابی کشورهای جهان اسلام به بمب اتم از نظر شرعی از دیدگاه خبرگان و نخبگان ابهام داشته، در این مقاله فقط دلایل دستیابی به این مهم از نظر عرفی و سیاسی مورد بررسی قرار می گیرد.

نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پس ازپیروزی ناباورانه (از نظر دشمنان) در بهمن 1357 قدم در راهی بسیار سخت گذاشت. دلایل سختی این راه از یک طرف گنگ بودن مسیر برای خودی ها و از طرف دیگر مکرهای غیرقابل پیش بینی دشمنان برای براندازی تنها جمهوری فی الواقع اسلامی جهان بود.

گنگ بودن مسیر در تعیین و شفافیت آن برای پیمودن و رسیدن به غایت جمهوری اسلامی به حول و قوه الهی و به مدد زعامت و رهبری حضرات امام خمینی(ره) و امام خامنه ای رفته رفته از حالت ابهام درآمد تا جایی که هم اکنون شاهد تاثیرگذاری ایدولوژیکی مستقیم در تحولات منطقه و جهان در جابجایی قدرت به نفع اسلامگرایان و روشنفکران هستیم.

و اما مشکل دوم؛ یعنی مهار حربه دشمن اعم از نرم افزاری و سخت افزاری در حوزه های نرم، نیمه سخت و سخت کاری بس دشوار است.

این مهار وابسته به رصد، کنترل و هدایتی موثر در یک مبانی و ابزارهای دشمن و دوم مدیریت هدفمند منابع جمهوری اسلامی برای این مهم است.

در این راستا دشمنان ایران اسلامی به سرکردگی آمریکا و با همکاری متحدان اروپایی و بعضا آسیایی با استفاده از ابزارهایی مانند سازمان ملل و سازمان های بین المللی و ناتو و ... همواره سعی در پیشبرد اهدافشان در جهت ضعیف و براندازی جمهوری اسلامی گام برداشته اند.

آمریکا به عنوان اصلی ترین دشمن جمهوری اسلامی ایران همواره روش های گوناگونی را در سطوح مختلف اجرایی می سازد و استفاده از اصول تهدید، تحکم، تشویق، تحدید، ارعاب و ارهاب و... برای ارضا و اقناع اقشار مختلفی مانند مسئولین، نخبگان(اقتصادی-سیاسی-علمی) و عموم جامعه با هدف رسیدن به نیات شوم خود را در دستور کار قرار داده است.

آمریکا تنها استفاده کننده از بمب اتم در جهان

نقطه عطف تاریخ 300 ساله آمریکا زمان استفاده از بمب در هیروشیما و ناگازاکی بود. بمباران اتمی هیروشیما در 6 اوت 1945و ناگاساکی در 9 اوت 1945دو عملیات اتمی بودند که در زمان جنگ جهانی دوم به دستور هری ترومن، رئیس جمهور وقت آمریکا، علیه مردم بی دفاع ژاپن انجام گرفت.

در این دو عملیات، دو بمب اتمی به فاصله 3 روز بر روی شهرهای هیروشیما و ناگاساکی انداخته شد که باعث کشتار گسترده شهروندان این دو شهر گردید. حدود 250٬000 نفر در اثر این دو بمباران اتمی جان باختند که 95% آنان را شهروندان غیرنظامی تشکیل می‌دادند.

بیش از نیمی از قربانیان بلافاصله هنگام بمباران در کشته شدند و بقیه تا پایان سال 1945 بر اثر اثرات مخرب تشعشعات رادیواکتیو جان خود را از دست دادند.

بمباران هسته‌ای هیروشیما و ناگازاکی تا به امروز تنها موارد استفاده جنگی از سلاح هسته‌ای در جهان است.

استفاده آمریکا از دکترین شوک و بهت

آمریکا بعد از این استفاده وحشیانه از بمب اتم علیه مردم ژاپن و وارد کردن یک شوک جهانی بود که بسیاری از تحولات را در داخل و خارج خاک خود در جهت تثبیت اوضاع داخلی و جهانی خود انجام داد.

آمریکا در اثر شوک وارده به دولت ها و ملت ها متاثر از استفاده نظامی از بمب اتمی در ژاپن توانست در یک پروسه زمانی 10ساله بسیاری برنامه های از پیش تعیین شده خود را عملیاتی کند.

آمریکا تلاش برای تشکیل سازمان ملل را در اکتبر 1944 آغاز کرد. در ابتدای امر هیچ کشوری آماده همکاری با آمریکا برای تشکیل سازمان ملل نبود.

از اوت تا اکتبر 1944 نمایندگان آمریکا، شوروی، بریتانیا، فرانسه و جمهوری چین در کنفرانس دامبارتن اوکس در واشینگتن دی.سی، بر روی برنامه‌های تشکیل سازمان ملل کار کردند.

در بحبوحه مذاکرات بود که آمریکا دست به یک عملیات وحشیانه زد و در یک کشتار دسته جمعی در دو شهر ژاپن بمباران اتمی و 250 هزار نفر از مردم بی گناه و غیرنظامیان ژاپن را از بین برد.

آمریکا دو ماه پس از وارد کردن شوک جهانی متاثر از بمباران اتمی ژاپن بود که توانست از زمان بهت زدگی دولت ها و ملت ها سوءاستفاده کند و موافقت دیگر کشورهای جهان را برای تشکیل سازمان ملل در اکتبر 1945 بگیرد.

البته تنها شرط آمریکا برای تشکیل سازمان ملل داشتن اجازه وتو بود که به واسطه قدرت اتمی بودنش موفق شدن این امتیاز ناعادلانه را از آن خود کند.

3ماه پس از تشکیل سازمان ملل و 5ماه پس از بمباران اتمی ژاپن شورای امنیت سازمان ملل اولین جلسه خود را برگزار کرد.

بدین وسیله مهمترین اهرم فشار آمریکا به واسطه یک مجرای مثلا قانونی در گستره جهانی تشکیل شد.

سازمانی که دیگر آمریکا را از اتهامات خشونت طلب، انحصارطلب و... بودن تبرئه می کرد و حرف های آمریکا را با واسطه و در تریبونی شبه قانونی به گوش جهانیان می رساند.

آمریکا هر غلطی که بخواهد انجام می دهد

بعد از بمباران اتمی ژاپن توسط آمریکا به واسطه برنامه های مختلفی در سراسر جهان برگزار می شود قدرت اتمی بودن آمریکا به رخ جهانیان کشیده شد.

تقدیر سالانه از خلبان بمباران اتمی هیروشیما، مراسم سالانه درگذشت خلبان بمباران اتمی هیروشیما، مراسم یادبود کشته شدگان حادثه اتمی هیروشیما و... تنها نمونه ای از عملیات ها روانی برای یادآوری و القای قدرت اتمی آمریکا به افکار عمومی جهان است.

القایی که در پس آن می توان رعب و وحشت ملتها و فرار از جنگ احتمالی با آمریکا را دنبال کرد. وحشتی تاثیرگذار بر دولت ها که چرا با آمریکا مذاکره نکنیم؟

چرا باید آمریکا از دست دولت و ملت ما عصبانی باشد؟ اصلا آمریکا به قدری قدرتمند است که هر غلطی که بخواهد می تواند انجام دهد.

غلط بزرگتر از کشتار دسته جمعی مردم بی گناه ژاپن؟ غلطی بزرگتر از حمله بی دلیل به عراق و افغانستان تنها به دلیل غارت نفت و خاک؟

پس آمریکا توانایی غلطی بزرگتر را هم دارد. غلطی در حد استفاده از چند صد بمب اتم خود برای شخم زدن تمام کره زمین.

کشورهای جهان اسلام باید به بمب اتم مجهز شوند

اما نکته جالب قضیه این است که چرا هرکسی به آمریکا سواری بدهد می تواند بمب اتم داشته باشد؟ آیا از الزامات داشتن بمب اتم سواری دادن به آمریکاست؟ چرا فقط پاکستان از مجموع کشورهای اسلامی باید بمب اتم داشته باشد؟

آیا چرخش قدرت و تغییر رئیس جمهورهای یک ساله ناشی از دخالت و همکاری تنگاتنگ پاکستان با آمریکا نیست؟ آیا باز هم این قاعده جواب داد که لازمه داشتن بمب اتم سواری دادن به آمریکاست؟

چرا کشورهای جهان اسلام باید از صدایی شبیه صدای بلند یک هیولا که ممکن است از یک موجودی ریز که با بوق شیپوری فریاد میزند بترسند؟ تا کی مسلمانان جهان باید از چماق بالای سر خود حساب ببرند که مبادا پایین بیاید؟

مسلمانان سوریه و لبنان همواره این دلهره را باید همراه خود داشته باشند که اگر دولتشان با آمریکا و اسرائیل همکاری نکند توسط شورای امنیت سازمان ملل که فرزند خلف آمریکاست محکوم شوند و بعد از آن باید میزبان سربازان حرام‌زاده ناتو باشند.

جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهایی است که به صورت لاینقطع در معرض تهدید آمریکاست. تجربه چند حمله ناکام آمریکا به ایران را هم داریم.

شکی هم نیست اگر از دست آمریکا برآید بی هیچ آداب و ترتیبی به ایرانی که محور شرارت می نامد حمله می کند.

ممکن است با جنگ نامتقارن در برابر آمریکا ایستادگی کنیم اما اگر کار به جاهای باریک بکشد هیچ تضمینی وجود ندارد که رئیس جمهور وقت آمریکا کاری که اسلافش در هیروشیما و ناکازاکی انجام دادند، انجام ندهد یا لااقل برای به زانو درآوردن ایران تهدید به آن نکند.

کما اینکه ژاک شیراک رسما" اعلام کرده بود اگر کیان غرب در معرض تهدید جدی قرار گیرد در بکارگیری سلاح اتمی شک به خود راه نمی دهیم.

واقعیت این است در جهان امروز، داشتن یا تولید سلاح هسته ای به منظور استفاده از آن صورت نمی گیرد بلکه مبتنی بر «استراتژی بازدارندگی» است.

اگر کشوری دارای سلاح هسته ای باشد آنگاه تهدیدهای نظامی بیرونی علیه حیات و کیان آن تقریبا" به صفر می رسد.

تلاش برای حذف نظامی یک کشور دارای سلاح اتمی فی الواقع بازی با دم شیر است چون این حذف به منزله حذف کشور حمله کننده نیز هست.

در دوران جنگ سرد علیرغم آن همه عربده کشی دو قطب جهانی علیه یکدیگر، حتی در شدیدترین مراحل باز هم جنگی درنگرفت چون هم آمریکا و هم شوروی از توان اتمی یکدیگر به خوبی خبر داشتند.

طی دهه های اخیر تقریبا" همه کشورهایی که در معرض تهدیدات حیاتی بوده اند بدون آنکه در برابر فشارها کوتاه بیایند به سمت سلاح هسته ای رفته اند.

چین، هند، پاکستان و حتی رژیم صهیونیستی برای مقابله با تهدیدات امنیتی و نظامی بمب اتمی تولید کرده اند تا به نوعی حیات خود را تضمین نمایند.

درست است که ثبات سیاسی در یک کشور صرفا" به داشتن سلاح اتمی نیست اما داشتن سلاح اتمی خیال مردم و سیاست گذاران را لااقل از تهدیدات حیاتی بیرونی راحت می کند و منجر به ایجاد نوعی ثبات می شود.

کشوری که تهدید حیاتی بیرونی متوجه آن نباشد برای سرمایه گذاری اقتصادی امن می شود و سرمایه ها راحت تر به سمت آن گسیل یافته و بدین ترتیب رشد و رونق اقتصادی می یابد. قطعا" پیشرفت های اقتصادی اخیر چین و هند بخش عمده اش ناشی از این ثبات است.

هیچ سرمایه گذار داخلی و خارجی این احتمال را نمی دهد که سرمایه اش در چین یا هند در معرض از بین رفتن به دلیل وقوع جنگ و... قرار گیرد چون عامل بازدارنده ای به نام سلاح هسته ای وجود دارد.

داشتن بمب اتم حق مسلم مسلمانان است

از آنجایی که طبق فتوای امام خمینی(ره) تمامی کشورهای اسلامی بلاد اسلامی محسوب می شود باید جهان اسلام از خواب خرگوشی خود برخیزد و با فریاد زدن "داشتن بمب اتم حق مسلم ماست" خواب آمریکا و اسرائیل را آشفته سازند.

آری داشتن سلاح هسته ای یک حق است. حقی که اگر وجود نداشت اسرائیل سی سال پیش برای همیشه نابود می شد. حقی که اگر وجود نداشت آمریکا در کشورهای عراق و افغانستان جولان نمی داد.

برای جلوگیری از گسترش جولانگاه های آمریکا باید به سلاح اتمی دست پیدا کرد و بنا به گفته امام خامنه ای باید در هر سطحی که به ما حمله کنند در همان سطح جواب دهیم و لازمه پاسخگویی سریع در سطح بمب اتم داشتن بمب اتم در زمان حال است.

حاجة الدول الاسلامیة للحصول على القنبلة الذریة:

ملاحظة 1 : هذه المقالة تعبر عن رأی الکاتب کمحلل مستقل  له رأیه الخاص فقط ولا تقضی قبول الجمهوریة الاسلامیة الایرانیة لاجراء ذلک أو تبنی هذا الکلام.

ملاحظة 2 : تتناول هذه المقالة الأسباب الضروریة لحصول الدول الاسلامیة على القنبلة الذریة، ویبقى نظر آیة الله الإمام الخامنئی کما هو بحرمة الاستفادة من القنبلة الذریة.

ملاحظة 3 : بسبب وجود غموض حول الأسباب الضروریة للحصول على القنبلة الذریة من الناحیة الشرعیة من نظر العلماء والخبراء، فقد تناول فی هذه المقالة الأسباب المدنیة والسیاسیة المهمة للحصول على القنبة الذریة.

                                                هو القـــــادر

تجاوز نظام الجمهوریة الاسلامیة الایرانیة بعد الانتصار الغیر قابل للتصدیق (من قبل العدو) عام 1989 خطوة فی طریق صعب. ومن الدلائل على صعوبة هذا الطریق، غموض المسیر على البعض من جهة و دهاء ومکر العدو الغیر قابل للتنبؤ والذی یهدف لقلب النظام الجمهوری الاسلامی والذی هو فی الواقع النظام الاسلامی الوحید فی العالم من جهة أخرى.

غموض المسیر فی تحدید و تعیین الطریق لتجاوزه والوصول الى هدف الجمهوریة الاسلامیة الایرانیة تم تخطیه شیئا فشیئا بعون القدرة والارادة الالهیة وبقیادة الامام الخمینی (ره) والامام الخامنئی حتى وصل بنا الى هذه المرحلة والتی نرى فیها تأثیر الایدیولوجیة المباشرة فی تحول القدرة لصالح المسلمین والمثقفین فی المنطقة والعالم .

واما المشکلة الثانیة، أی السیطرة على قوة العدو الحربیة سواء کان من الناحیة العسکریة أو الناحیة البرمجیة فی جمیع المجالات القتالیة أو الفکریة فکان صعب ایضا. و تتطلب هذه السیطرة الرصد والتحکم وتوجیه آلات وأجهزة العدو من جهة والادارة الهادفة لموارد الجمهوریة الاسلامیة من جهة أخرى.

 

وفی هذا المجال عمل عدو الجمهوریة الاسلامیة بالتوجه الى أمریکا وبأخذ المساعدة من الحلفاء الأوربیین وبعض الدول الآسیویة بالاستفادة من الامم المتحدة والمنظمات الدولیة و حلف شمال الاطلسی (الناتو) و ... للسعی وراء تحقیق أهدافهم ومآربهم فی تضعیف وقلب الجمهوریة الاسلامیة.

أمریکا والتی تعتبر العدو الاساسی للجمهوریة الاسلامیة الایرانیة، تعمل وبشکل مستمر على اتخاذ طرق مختلفة فی المجالات المختلفة باستخدام طرق التهدید و السیطرة والتشجیع والتحدید والتخویف والارهاب و ... من أجل اقناع وارضاء الطبقات المختلفة مثل المسؤولین والنخب ( الاقتصادیین والسیاسیین والعلماء) وعامة الشعب للوصول الى نوایاها الخبیثة.

 

أمریکا هی الوحیدة التی استفادة من القنبلة الذریة فی العالم

کانت نقطة العطف فی أمریکا على مدى 300 سنة عندما استخدمت القنبلة الذریة فی هیروشیما وناغازاکی.

القصف النووی لهیروشیما فی 6 أغسطس 1945 ولناغازاکی فی 9 أغسطس 1945 کانتا عملیتان نوویتان على شعب الیابان الأعزل والذی حصل فی الحرب العالمیة الثانیة بأمر من هاری ترومان رئیس أمریکا آنذاک.

تم فی هتین العملیتین القاء قنبلتان ذریتان بفاصلة زمینة 3 أیام على مدینتی هیروشیما وناغازاکی والذی أدى الى قتل العدید من سکان هتین المدینتین. قتل فی هتین العملیتین النوویتین 250000 شخص والذی کان منهم 95% من المدنیین. اکثر من نصف هؤلاء قتل على الفور بعد القاء القنبلتین والنصف الآخر خسر حیاته  نهایة عام 1945 بسبب الآثار المدمرة للأشعة.

کان القصف النووی لهیروشیما وناغازاکی العملیتان الوحیدتان فی العالم التی تم بهما استخدام القنابل الذریة.


الاستفادة الامیرکیة من الدیکتاتوریة الصادمة والمفاجئة:

بعد الاستخدام الوحشی لأمریکا للقنبلة الذریة ضد شعب الیابان وتوجیه صدمة للعالم بأجمعه استطاعت أن تحقق الکثیر من التحولات فی داخل وخارج دولتها لتثبیت الأوضاع فی الداخل والخارج فی مایصب فی مصلحتها.

استطاعت أمریکا بعد الصدمة التی وجهتها للدول والشعوب بعد استخدام نظامها للقنبلة الذریة فی الیابان فی مدة 10 سنین أن تجری الکثیر من برامجها التی خططت لها من قبل.

بدأت أمریکا جهودها فی تأسیس منظمة الأمم المتحدة فی اکتوبر 1944. فی بدایة الأمر لم تتعاون أیة دولة مع أمریکا لتحقیق هذا الهدف. عمل ممثلین أمریکا والاتحاد السوفیتی وبریطانیا وفرانسة وجمهوریة الصین الشعبیة منذ أغسطس حتى أکتوبر 1944 فی مؤتمر دامبارتن اوکس فی العاصمة واشنطنن على برامج تشکیل منظمة الأمم المتحدة.

حصلت مذاکرات فی البحبوحة تصف عمل أمریکا بالوحشی وتقول أنها أقدمت على قتل جماعی فی المدینتین التی تعرضتا فی الیابان للقنبلتین الذریتین ونجم عن هذا العمل قتل 250 ألف شخص من شعب الیابان المظلوم والعزل.

استطاعت أمریکا بعد شهرین من توجیه الصدمة العالمیة بسبب القنبلة الذریة التی ألقتها على الیابان أن تحسن سوء الاستفادة من تفاجؤ الدول والشعوب وأن تحصل على موافقة دول العالم الأخرى فی تشکیل منظمة الأمم المتحدة فی أکتوبر 1945. طبعا کان شرط أمریکا الوحید لتشکیل هذه المنظمة هو الحصول على حق الفیتو والذی بواسطة قدرتها النوویة حصلت على هذا الامتیاز الغیر عادل. 3 أشهر بعد تشکیل منظمة الأمم المتحدة و5 أشهر بعد القاء القنبلیتین النوویتین فی الیابان عقد مجلس الأمن الدولی أول اجتماع له.

وبهذه الوسیلة عملت أمریکا على تحقیق نفوذها العالمی بواسطة قناة فتحتها تعتبر على سبیل المثال أنها قانوینة.

هذه المنظمة التی برأت أمریکا من الاتهامات الموجهة الیها بأنها عنیفة واحتکاریة و ... وأصبح کلام أمریکا فی نظام عالمی شبه قانونی یصل الى جمیع الآذان فی العالم.

 

أمریکا تقوم بأی حماقة تحلو لها:

بعد القصف النووی للیابان سعت أمریکا للتبلیغ عن قدرتها النوویة من خلال برامجها المختلفة التی تقیمها فی أصقاع العالم.

التقدیر السنوی للطیارین الذین ألقوا القنبلة على هیروشیما،ومراسم عزائهم التذکاریة،المراسم السنویة لقتلى هیروشیما و.....و..... تشکل عینة بسیطة عن العملیات النفسیة التی تقوم بها أمریکا لتذکیر العالم بقوتها والترویج لذلک فی أذهان الناس.

الشئ الذی یبعث الرعب فی قلوب الشعوب ویصدهم  عن الدخول فی أی حرب احتمالیة مع أمریکا ،الرعب الذی یؤثر على الدول ویحثها على التفاوض مع أمریکا.

لماذا على أمریکا أن تغضب من الدول و الشعوب؟  أمریکا وصلت الى حد من القدرة حیث تستطیع ان ترتکب أی حماقة تحلو لها. فهل من حماقة أکبر من المجزرة الجماعیة التی ارتکبتها بحق شعب الیابان الأبریاء؟ اذا أمریکا تمتلک القدرة لتقوم بحماقات أکبر، ربما حماقات تستخدم فیها مئات القنابل النوویة لحرث کل الکرة الأرضیة.

یجب على الدول الاسلامیة ان تتجهز بالقنبلة الذریة:

ولکن ما یلفت الانتباه فی هذه القضیة ان کل من یخضع لأمریکا یستطیع ان یحصل على القنبلة الذریة، فهل الاذعان الى أمریکا هو من المتطلبات الاساسیة لامتلاک القنبلة الذریة؟ لماذا من بین کل الدول الاسلامیة فقط الباکستان تمتلک القنبلة الذریة؟ فهل تداول السلطة وتغییر رئیس الجمهوریة کل عام لیس ناشئا عن التدخل الامیرکی والتنسیق المباشر بین الدولتین؟ أفلا یجیبنا هذا عن تساؤلنا أن الخضوع لأمریکا هو من اساسیات الحصول على القنبلة الذریة؟ لماذا على الدول الاسلامیة دائما الخوف من  صوت مرتفع مخیف ولکنه فی الحقیقة صادر عن مخلوق صغیر الحجم ضعیف القوة؟ لماذا على مسلمی العالم التهیئ للعصا المرفوعة فوق رؤوسهم خشیة ان تنزل فی أی لحظة؟

یجب على مسلمی سوریة ولبنان دائما الاعتقاد بأن دولتهم اذا لم تتعاون مع کل من امریکا واسرائیل فإنها سوف تحاکم من قبل ابن امریکا المطیع ألا وهو مجلس الامن وبعد ذلک سوف تتحول أرض بلادهم الى مرعى لجنود الناتو.

الجنود الذین لم یتوانو فی بعض الاحیان عن إحضار امهاتهم الى الأرض المحتلة لکی یتلذذوا بهم أو عن ایداع زوجاتهم عند جیرانهم.

الجمهوریة الاسلامیة الایرانیة واحدة من الدول التی کانت وما تزال دائما تحت التهدید الامریکی غیر المنقطع  .

والتاریخ یسجل محاولاتهم الفاشلة فی الهجوم على ایران.

ولا یوجد شک فی أن أمریکا اذا کانت قادرة فإنها سوف تغزو ایران التی تدعی بأنها محور الشر.

من المحتمل أن نصمد فی وجه حربهم الغیر عادلة،ولکن اذا وصلت الامور الى الخطوط الحساسة لا یوجد ما یضمن بألا یکرر الرئیس الامریکی ما فعله أسلافه فی هیروشیما وناغازاکی ،أو على الأقل التهدید بذلک لإخضاع ایران.

کما أن جاک شیراک کان قد أعلن رسمیا بأن الغرب اذا ما تعرض لتهدیدات جدیة فإنه لن یتوانى عن استخدام الاسلحة النوویة.

فی الحقیقة إن امتلاک أو انتاج السلاح النووی الیوم فی العالم لیس من أجل استخدامه وإنما یستند الى (استراتیجیة الردع)

فی حال امتلاک ای دولة للسلاح النووی فإن التهدیدات العسکریة الخارجیة لأمنها واستقرارها سوف تصل الى حد الصفر.

إن السعی للإزالة العسکریة لدولة تمتلک السلاح النووی یشابه اللعب مع ذیل الاسد لأن إزالة هذه الدولة تعنی فی الواقع إزالة الدولة المهاجمة بالتأکید.

فی الحرب الباردة رغم حماقات کل من قطبی العالم وحتى فی أشد مراحل التوتر إلا أن حربا لم تندلع بین الطرفین لأن کل من أمریکا والاتحاد السوفییتی کان یعلم جیدا القدرات النوویة للطرف الاخر.

فی العقود الاخیرة تقریبا جیمع الدول التی کانت تحت التهدیدات الحیاتیة بدلا عن الخضوع أمام الضغوط قرروا المضی باتجاه الحصول على السلاح النووی.

الصین و الهند و باکستان وحتى الکیان الصهیونی قاموا بإنتاج أسلحة نوویة لمواجهة التهدیدات الأمنیة والعسکریة ضامنین بذلک وجودهم وأمن بلادهم.

من الصحیح بأن الثبات السیاسی فی دولة ما لیس مرتبطا فقط بامتلاکها للسلاح النووی ولکن امتلاکه یشکل ضامنا لشعبها وحکومتها على الاقل ضد التهدیدات الخارجیة ما یضفی نوعا من الثبات والهدوء فی الدولة.

فمن البدیهی فی دولة لیست تحت معرض التهدیدات الخارجیة بأن تتجه قدراتها الاقتصادیة وأموالها   باتجاه الافق الاقتصادی مما یعطی الدولة نموا ورونقا اقتصادیا، ومن الأکید بأن النمو الاقتصادی لکل من الصین والهند یدین لهذا الثبات والهدوء.

فلا یوجد رجل أعمال خارجیا کان أم داخلیا یضع احتمالا بأن تضیع أمواله فی الصین أو الهند بسبب نشوب حرب أو ..... لأن هناک عامل ردع یدعى السلاح النووی فی کل من هذه الدول.

امتلاک قنبلة ذریة هو حق مسلم للمسلمین

انطلاقا من فتوى الامام الخمینی (ره) بأن جمیع الدول الاسلامیة هی أرض للإسلام فعلى العالم الاسلامی النهوض من نومه والصیاح "القنبلة النوویة حقنا المسلم" لیزلزل بذلک نوم أمریکا واسرائیل. نعم إن امتلاک السلاح النووی هو حق. الحق الذی لو لم یکن موجودا لکانت اسرائیل فانیة منذ 30 عاما. الحق الذی لو لم یکن موجودا لما رأینا أمریکا تعیث فسادا فی کل من العراق وأفغانستان. من أجل الوقوف فی وجه الهیمنة الامریکیة وسیاستها التوسعیة یجب الوصول الى السلاح النووی وبناءا على ما قاله الامام الخامنئی بأن علینا الرد بالمثل ضد ای هجوم یقع علینا ، فأن من الواجب امتلاک القنبلة الذریة فی الوقت الحاضر.

 

The necessity of having the technology of atomic bomb for Islamic countries:

First point: this essay is just the personal opinion of the author that as a critique tries to give opinion about it and has no warranty of the Iranian government for the usage and the ability to perform.

 

Second point: this essay is just defrayed the reasons for having the atomic bomb for Islamic countries and believes in the just of Ayatollah Khomeini and Ayatollah Khamenei  opinion for the prohibition of atomic bomb.

 

Third point: because of ambiguity of necessity reasons of having atomic bomb for Islamic countries in religious viewpoint of elites, in this essay, the necessity of reaching this important is discussed from political and common viewpoint.

 

hovalghader

The holy Islamic republic system of Iran after the unbelievable victory (from the enemy's opinion) in February of 1968 stepped into a hard way. The reasons for hardness of this way is in one side the ambiguity of the way for the friends and  in the other hand the unpredictable ruses of enemies for extirpation of the only true Islamic republic in the world.

The ambiguity of the way in determination and the clarity of it for getting to the aim of Islamic republic with the help of god and guidance of Imam Khomeini & Imam Khamenei gradually got out of ambiguity up to the point that we observe the straight ideological influence on the global and local evolutions in changing the authority in the benefit of the Muslims and bright-mettle persons.

And the second problems is the restraining the software and the hardware power of enemy in soft, semi hard and hard zones. This restraining is related to observation, control and effective leading in first enemy's tools and second effective management of Islamic republic resources for this aim.

For this point Islamic republic enemies under united states command and with the help of European and partly Asians with tools like UN , international agencies , NATO and …. always tried for advancing their aims for weakness and extirpation of Islamic republic.

United States as the main enemy of Islamic republic of Iran always makes different ways in different levels and placed usage of threat , imperativeness , persuasion , restriction , scaring, etc. for satisfaction of different stratums like officials, elites (economicals, politicals, scientificals) and ordinary people with the goal of getting to their ominous purposes in his agenda.

 

The U.S the only user of atomic bomb in the world:

The most important point in the 300 year of American history was the time of using bomb in Hiroshima and Nagasaki. The atomic Hiroshima bombing in august, 6, 1945 were two atomic missions that were performed in the time of World War II by the Harry Truman, the U.S prime president, to the Japanese defenseless people. In these two missions, two atomic bomb was dropped in 3 days that caused various deaths of people in this two city. About 250000 of people were died by this bomb that about 95% of them are civilian. Up to half of died people are killed right in the explosion moment and the rest of them are died in the last months of the 1945 because of the deadly effect of the bomb. This is the only use of the atomic bomb in the world.

The usage of the shock doctrine by the U.S:

 U.S tries for reinstating the inner and global situations after the usage of atomic bomb and the shock that is caused by that explosion in the world. U.S could get to his organized aims after that shock that is influenced the government and the ordinary people from that usage of that bomb in japan.

United states start his try for organizing the U.N in October 1944. In the beginning of the work none of the countries was ready for associating in starting the U.N; from the August to October in 1944 the U.S, Russian, British, French, Chinese agents working on establishing the U.N in Dumbarton ox in Washington D.C the atomic explosion in the japan was in these period of time.

The United States was misused of the explosion time and the shock caused by the explosion to get the agreement of establishing the U.N. But the only condition for agreeing this thing is the permission to veto that U.S can reach to it by the ability of being atomic. 3 months after establishing هد صشساهدلفخد 

The U.N and 5 months after the japan explosion the Security Council organize the first conference.

Here by, the most important power of the U.S by a fake position was established in the world; the agency that dismissed the U.S from its cruel crimes and says U.S sentences to the world by a quasi-legal lectern

 

After the atomic bombing of Japan by America ,through various programs around the world the atomic power of America was shown into the world.

Annual appreciation of the pilot atomic bombing of Hiroshima, anniversary of Hiroshimas pilot death, Hiroshima commemoration of those killed in the accident and the only example of psychological operations and induction of nuclear power in America to remind the public of the world.

It can be induced in the nation's fear and escape a possible war with America will follow.Influencing governments to fear. Why not negotiate with America? Why America's government and our nation is angry? America is not so powerful that he can do any wrong.IS there any wrong greater than the mass murder of innocent people in Japan? America has the ability to make a bigger wrong. Wrong in the use of several hundred atomic bombs for plowing all the earth.

Muslim countries need access to the nuclear bomb

But the interesting thing is that why anyone who obey America have the right to the atomic bomb?
Whether the requirements of having a bomb is to obey America?

Why only Pakistan of Islamic countries should have nuclear bomb?
Isnt Americas role that changes the rotation of power and presidents from intervening in a year and close cooperation with Pakistan? Why should the Muslim world from a monster that may sound like a loud voice from a tiny creature with a horn that screams fear horny? How Muslims should take account of the stick above his head, lest it fall?

Syria and Lebanon muslims should always have the concern of being condemned by the UN Security Council if their governments does not cooperate with America and Israel and then they should wait for NATO's bastard soldiers. Soldiers that sometimes take their mothers with them to occupied country for satisfaction and entrust their wives to their neighbors.

 Iran is one of the countries that continued to be threatened by USA.we have the experience of American failure of attacking iran.no doubt that America arrange to attack Iranian who are thought to be evil. Asymmetric war against America will stand with you but if you take a narrow work places there is no guarantee that the American President predecessors in Hiroshima and Nagasaki did not do or at least not for the threat of Iran to its knees. If the foundation is a serious threat in the West using its suspected nuclear weapons do not give way.
This is the reality in today's world, owning or producing nuclear weapons to use but it is not based on "deterrence strategy" is.

A country's military effort to eliminate nuclear is actually playing with lion tail because it's removed from the attacker as well.
During the Cold War, despite its two-pole wiring for all the world against each other cry, even in the most severe stages, the war did not happen.

Because the America and the Soviet were aware of eachothers nuclear power.
During recent decades, almost All countries which are facing critical threats without the pressures toward nuclear weapons have come short. China, India, Pakistan and even the Zionist regime to deal with security threats and military nuclear bomb, produced nuclear bomb.
It is true that political stability in a country solely is not just based on having nuclear weapons But the dream of having nuclear weapons at the people and the policymakers of the critical external threats can easily lead to some kind of stability.

Its exterior is a critical threat to a country that is safe for economic investment And more capital into it and thus growth and prosperity can be sent.

Definitely  main part of recent economic developments in China and India ,is  due to this stability.
This makes domestic and foreign investors to think that their investment in China or India is not in risk of the loss and war,Because there is a deterrent called” nuclear weapons”.

Having the  nuclear bomb is the Muslims right

Since the fatwa of Imam Khomeini (RA), all Islamic countries, have Muslim blood,
The Islamic world should rise up and shout that "a nuclear bomb is our right to wake America and Israel up!

Yes, having a nuclear weapon is a right. Right that if did not exist,Isreal was destroyed forever thirty years ago and America had not right to flaunt in Iraq and Afghanistan.In order to prevent America to do whatever it wants,we should have the nuclear weapon.
According to Imam Khamenei at every level that we are attacked we will respond at the same level and requires a rapid response at the level of the atom bomb is a bomb in the present.

After the atomic bombing of Japan by America ,through various programs around the world the atomic power of America was shown into the world.

Annual appreciation of the pilot atomic bombing of Hiroshima, anniversary of Hiroshimas pilot death, Hiroshima commemoration of those killed in the accident and the only example of psychological operations and induction of nuclear power in America to remind the public of the world.

It can be induced in the nation's fear and escape a possible war with America will follow.Influencing governments to fear. Why not negotiate with America? Why America's government and our nation is angry? America is not so powerful that he can do any wrong.IS there any wrong greater than the mass murder of innocent people in Japan? America has the ability to make a bigger wrong. Wrong in the use of several hundred atomic bombs for plowing all the earth.

Muslim countries need access to the bomb

But the interesting thing is that why anyone who obey America have the right to the atomic bomb?
Whether the requirements of having a bomb is to obey America?

Why only Pakistan of Islamic countries should have nuclear bomb?
Isnt Americas role that changes the rotation of power and presidents from intervening in a year and close cooperation with Pakistan? Why should the Muslim world from a monster that may sound like a loud voice from a tiny creature with a horn that screams fear horny? How Muslims should take account of the stick above his head, lest it fall?

Syria and Lebanon with the Muslims should always have this concern that if the government does not cooperate with America and Israel by the UN Security Council statement should be sentenced and then  become the host of NATO troops.

Iran is one of the countries that continued to be threatened by USA.we have the experience of American failure of attacking iran.no doubt that America arrange to attack Iranian who are thought to be evil. Asymmetric war against America will stand with you but if you take a narrow work places there is no guarantee that the American President predecessors in Hiroshima and Nagasaki did not do or at least not for the threat of Iran to its knees. If the foundation is a serious threat in the West using its suspected nuclear weapons do not give way.
This is the reality in today's world, owning or producing nuclear weapons to use but it is not based on "deterrence strategy" is.

A country's military effort to eliminate nuclear is actually playing with lion tail because it's removed from the attacker as well.
During the Cold War, despite its two-pole wiring for all the world against each other cry, even in the most severe stages, the war did not happen.

Because the America and the Soviet were aware of eachothers nuclear power.
During recent decades, almost All countries which are facing critical threats without the pressures toward nuclear weapons have come short. China, India, Pakistan and even the Zionist regime to deal with security threats and military nuclear bomb, produced nuclear bomb.
It is true that political stability in a country solely is not just based on having nuclear weapons But the dream of having nuclear weapons at the people and the policymakers of the critical external threats can easily lead to some kind of stability.

Its exterior is a critical threat to a country that is safe for economic investment And more capital into it and thus growth and prosperity can be sent.

Definitely  main part of recent economic developments in China and India ,is  due to this stability.
This makes domestic and foreign investors to think that their investment in China or India is not in risk of the loss and war,Because there is a deterrent called” nuclear weapons”.

Islamic nations must arm themselves with nuclear bombs

Since the fatwa of Imam Khomeini (RA), all Islamic countries, have Muslim blood,
The Islamic world should rise up and shout that "a nuclear bomb is our right to wake America and Israel up!

Yes, having a nuclear weapon is a right. Right that if did not exist,Isreal was destroyed forever thirty years ago and America had not right to flaunt in Iraq and Afghanistan.In order to prevent America to do whatever it wants,we should have the nuclear weapon.
Nuclear weapons capabilities are essential in order to prevent US freedom of action. According to Imam Khamenei at every level that we are attacked we will respond at the same level and
Requires a rapid response at the level of the atom bomb is a bomb in the present.

ایران باید تا 2014 به اسرائیل حمله کند/Iran must attack Israel by 2014

این مقاله در سایت خبری-تحلیلی هفته نامه رویکرد ، فارس نیوز ، جهان نیوز ، عصرامروز ، مشرق نیوز ، عصرایران ، بولتن نیوز ، جام نیوز ، فرهنگ نیوز ، تحریرآنلاین ، حفانیوز ، تبیان نیوز ، سپهرسیاست ،  گزارش سی بی ان و ... نیز درج شده است. 1391/3/21

تایید مطلب فوق توسط آیت الله علوی گرگانی ، مقاله دکتر الهام در رد مطلب فوق ،

، مخالفت طائب با مطلب فوق ، نقد مقاله فوق ، پاسخ به مقاله فوق ،

تحلیل لزوم داشتن یا نداشتن سلاح هسته ای

بازتاب این مقاله در رسانه های خارجی : (تنها لینک سایت های فیلتر نشده ذکر شده است.مقاله در بسیاری از کشورهای دنیا ترجه و مورد تحلیل قرار گرفته است)

700comment) yahoo.news ، (650comment)dailycaller) ، دانشگاه نظامی آمریکا(350comment) و  Erick(تحلیلگر آمریکایی  در شبکه CBN) ، مجله تفسیر(آمریکا) ، بنیاد امنیت آمریکا ، جنگ جهانی سوم نزدیک است(تحلیل) ، شبکه جهانی اورشلیم(اسرائیل) ، گروه رپ(آمریکا) ، tyrolean(روزنامه آلمان) ، استاندارد(آلمان) ۱۵۴comment، اخبار چین ،  AIPAC (کمیته عمومی اسرائیل و آمریکا) ، ایرانیان(منافقین) ، دکتر هوکینگ(نویسنده و تحلیلگر آمریکایی، diepresse(آلمان) ، اطلاعات ویژه(مالزی) ، یکشنبه(مجارستان) ، روزنامه ببن المللی مسیحی(اسپانیا) ، okezone(اندونزی) ، LexisNexis(انگلستان) ، *سازمان بین المللی NTI ، (پرتغال) CWB ، جهان امروز(آلمان) ، مجله aliyah(یهودیان) ، دیده بان آخرالزمان(آمریکا) ، آمارگدون(آمریکا) ، بیداری(فرانسه) ، Pim Fortuynانجمن(هلند) ، ksml (فنلاند) ، yahoo.voice ، ولیام کاتز(سردبیر سابق نیویورک تایمز) ، *اخبار پژوهشگران(تحلیل تفصیلی) ، پائول جکسون(تحلیلگر آمریکایی)  ، تحلیل جان داگلاس(تحلیلگر خاورمیانه) ، مقاومت جهانی ، انجمن دفاع پاکستان ،  موسسه تحقیقات یهودی (کانادا) ، آزادی(آلمان) ، متفکران محافظه کار(آمریکا) ، شبکه خبر لائیک ، علم و صنعت(آمریکا) ، تحلیل اسرائیل(فرانسه) + فیلم تحلیلگر آمریکایی ، موسسه علوم و امنیت ملی(ISIS)+ ترجمه در سایت اشراف استراتژیک ، روزنامه ما(فرانسه/تحلیل) + xandernieuws(آفریقا) ، ترجمه nemenyi(مجارستان) و اخبارخارجی(هلند) ....

اظهار نظر کنت والتز(نظریه پرداز آمریکایی)ترجمه.....

اظهار نظر کلینتون(وزیر خارجه آمریکا)ترجمه

**آدرس لینک را جهت ترجمه اینجا وارد کنید**


برچسب‌ها: بمب اتم ایران, ایران 1414, ایران اتمی, سلاح هسته ای ایران, کلاهک هسته ای حق مسلم ماست
+ نوشته شده در پنجشنبه هجدهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 21:26 توسط علیرضا فرقانی |